Ogród wertykalny to ogród z pionowym umieszczeniem roślin. Zajmują o wiele mniej miejsca, a ściany na których są zasadzone rośliny nabrały zupełnie innego charakteru.

Zielone ściany można zrobić zarówno w pomieszczeniach zamkniętych , jak i na zewnątrz. Ściany zewnętrzne różnią się zastosowanymi roślinami. W pomieszczeniach  natomiast warunkiem koniecznym jest odpowiednia temperatura i odpowiednia ilość światła.

Cena ogrodu wertykalnego jest liczona w zł / m2. Jest uzależniona od wielości,  rodzaju zastosowanych kwiatów, systemu mocowań kwiatów, oraz zastosowanego systemu nawadniania. Szczegółową wycenę wykonania zielonej ściany przedstawi Państwu pracownik Farmy Tlenu.

Większość ogrodów wertykalnych ma autonomiczny system podlewania. Działa on w systemie otwartym (gdy jest możliwość podłączenia bieżącej wody i kanalizacji), lub w systemie zamkniętym, wykorzystującym pompę wody. W przypadku małych powierzchni (obrazy w ramach) podlewanie odbywa się ręcznie.

Na 1 m2 mieści się od 25 do 40 roślin. Ilość jest uzależniona od wielkości i rodzaju zastosowanych roślin.

W ogrodzie wertykalnym można stosować praktycznie większość dostępnych roślin doniczkowych. Jednak z uwagi na aspekty estetyczne i pragmatyczne najczęściej się stosuje rośliny o małych wymaganiach np. syngonium, spatifilium, monstera, rhoicissus, hedera.

W zależności od wielkości zastosowanych roślin i stopnia nawodnienia od 19kg/m2 do 32kg/m2.