syngonium

Syngonium

Syngonium to sprzymierzeniec tych, którzy w domu mają komputer lub inny sprzęt elektroniczny. Skutecznie pochłania bowiem amoniak wydzielany przez drukarki, fotokopiarki, urządzenia biurowe oraz detergenty. Zapobiega w ten sposób podrażnieniom błon śluzowych oraz skóry.Jest bardzo łatwa w uprawie, szybko rośnie, nie choruje. Lubi wilgoć, więc należy ją podlewać dość obficie. Najlepiej rozwija się w miejscu umiarkowanie słonecznym lub półcienistym. Warto ją często zraszać.

shopping

Sansewieria

Sansewieria nocą wytwarza tlen, w dzień zaś pochłania dwutlenek węgla. Oczyszcza też powietrze z formaldehydu, toksycznej substancji obecnej w dymie papierosowym, dywanach, a także w plastikach.

Jest wyjątkowo odporna. Lubi miejsce słoneczne, ale da sobie radę także w półcieniu. Nie trzeba jej często przesadzać, nawet woli rosnąć w przyciasnej doniczce. Wiele zniesie poza nadmiarem wilgoci.

nefr

Nefrolepis

Wszystkie gatunki paproci uznane są za bardzo przychylne człowiekowi. Jonizują powietrze ujemnie, co sprzyja tworzeniu się wokół nas właściwego mikroklimatu. Łatwiej się więc regenerujemy oraz wzmacniamy swoje biopole. Paprocie wydzielają dużo tlenu, a obficie podlewane zwiększają wilgotność powietrza. Przeciwdziałają w ten sposób podrażnieniom oczu, nosa, gardła oraz niedomaganiom układu oddechowego. Nefrolepis wymaga wysokiej wilgotności powietrza, warto ją zatem postawić w grupie innych roślin. Poimy ją umiarkowanie, tak aby ziemia w doniczce nie przesychała.

epipremnumaureum_540x

Epipremnum

Epipremnum jest to imponujące pnącze, które rozrasta się w niesamowitym tempie, jest szczególnie polecana na zielone ściany. Skutecznie usuwa z powietrza szkodliwe substancje toksyczne, nawilża i oczyszcza. Jest idealną rośliną zarówno dla astmatyków jak i osób ceniących sobie spokojny sen. Wymaga jasnego miejsca i rozproszonego światła. Podlewamy go umiarkowanie.

skrzydłokwiat-3-1

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat skutecznie usuwa z powietrza szkodliwe substancje toksyczne, szczególnie te zawarte w dymie papierosowym, w tym formaldehyd, który jest związkiem występującym najczęściej w powietrzu zamkniętych pomieszczeń. Wymaga jasnego miejsca i rozproszonego światła. Zimą lepiej się czuje w chłodniejszych pomieszczeniach. Podlewamy go umiarkowanie, dopiero gdy ziemia wyraźnie przeschnie.